+48 22 863 27 22
  • Connector
  • Controller PCB
  • lagtrycksformgjutning1

Formowanie niskociśnieniowe

Proces wtryskiwania niskociśnieniowego z użyciem poliamidu i poliolefin (hot melt) często wykorzystuje się do hermetyzacji i zabezpieczania podzespołów elektronicznych. Celem jest ochrona elektroniki przed wilgocią, kurzem, brudem i drganiami.

Proces wtryskiwania niskociśnieniowego został wynaleziony przez firmę Henkel w Europie w latach 70. na podstawie eksperymentów z uszczelnianiem styków i z rozwiązaniami kablowymi. Wtryskiwanie niskociśnieniowe zastosowano komercyjnie po raz pierwszy w branży motoryzacyjnej. Siłą napędową podczas opracowywania tego procesu był zamiar zastąpienia skomplikowanych procesów wtryskiwania i związanych z nimi toksycznych materiałów, skrócenie cyklu produkcyjnego, prostsze wykonywanie części i bardziej ekologiczne podzespoły.

Technologia wtryskiwania niskociśnieniowego Technomelt z firmy Henkel oferuje wyjątkowo dobrą przyczepność i doskonałą odporność na temperatury i działanie rozpuszczalników.
Zaletą tych materiałów jest ich prostota: cały proces Technomelt odbywa się pod niskim ciśnieniem i jest krótki, dzięki czemu nawet bardzo małe i delikatne obwody nie ulegają uszkodzeniu. Oznacza to znaczne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi procesami wtrysku i hermetyzacji.

Ochrona płytek PCB i komponentów ma bardzo duże znaczenie dla nowoczesnych, wymagających aplikacji, a Henkel oferuje sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Technologia Technomelt pozwala również na swobodniejsze projektowanie aplikacji i można ją dostosowywać do potrzeb związanych z płytkami, na których montuje się części o dużej różnicy wysokości. Obniżone zużycie materiałów i niska gęstość materiału pozwalają na łatwiejszą aplikację niż w przypadku tradycyjnych metod wykrawania, co ma duże znaczenie dla wielu zastosowań.

MATERIAŁ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA
  • Trwałość
  • Brak odpadów
  • Pozostałości materiału nadają się do przerobu wtórnego
  • Naturalne składniki
  • Podczas topienia nie powstają żadne opary
  • Długi okres trwałości zgodny z wymaganiami RoHS i REACH
Produkty z gamy Technomelt są dostępne w postaci termoprzewodzącej, całkowicie przezroczystej lub jako odporne na działanie środków chemicznych, takich jak rozpuszczalniki, kwasy, płyny eksploatacyjne, mydła i zasady.

dostawców

Stanislaw Lesniak
Sales engineer
​​​​​​​
stanislaw.lesniak@oemelectronics.pl
+48 606 609 820